Specjalista/ka ds. ubezpieczeń i zabezpieczeń

Lokalizacja:

Warszawa, PL

Nr ref.: BFR/2024/06/1496

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który uruchamia ponad 400 pociągów dziennie. Łączy centra miast oraz ośrodki turystyczne, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Zatrudnia ponad 9 tys. pracowników w całym kraju.

PKP Intercity to miejsce, które łączy doświadczenie z młodzieńczym entuzjazmem. To tu spotykają się ambicje młodego pokolenia z budowaną od wielu lat tradycją i wiedzą, aby wspólnie tworzyć organizację, która wychodzi naprzeciw potrzebom pasażera,
jednocześnie zapewniając przyjazne miejsce pracy swoim pracownikom.

Zakres zadań:

  • przygotowywanie danych niezbędnych do podjęcia decyzji o zakupie ubezpieczeń,
  • weryfikowanie ofert towarzystw ubezpieczeniowych i raportów brokera,
  • bieżące monitorowanie umów (polis) ubezpieczenia oraz prowadzenie ewidencji w tym zakresie,
  • odnawianie umów (polis) ubezpieczeniowych z zachowaniem ciągłości ochrony ubezpieczeniowej,
  • przygotowywanie/weryfikacja umów cesji z polis ubezpieczeniowych,
  • ewidencjonowanie i przechowywanie zabezpieczeń (gwarancji, poręczeń, itp.) przekazywanych do Biura przez inne jednostki organizacyjne Spółki oraz monitorowanie terminów ważności zabezpieczeń,
  • przygotowywanie prezentacji i informacji dotyczących ubezpieczeń i zabezpieczeń na potrzeby wewnętrzne Spółki oraz w zakresie wymaganym przez banki oraz inne instytucje finansowe współpracujące ze Spółką,
  • przygotowywanie i weryfikacja danych niezbędnych rzeczoznawcom do wyceny taboru,
  • wykonywanie czynności biurowych związanych z zadaniami Biura (drukowanie, skanowanie, kopiowanie, przechowywanie/przekazywanie dokumentów związanych z ubezpieczeniami lub zabezpieczeniami).

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe, np. finanse, ekonomia, bankowość, itp.,
  • minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze ubezpieczeń i/lub administrowania zabezpieczeniami w firmie,
  • umiejętność myślenia analitycznego,
  • umiejętności negocjacyjne,
  • umiejętność ustalania priorytetów i planowania zadań,
  • dokładność, skrupulatność i sumienność,
  • znajomość MS Word, MS Excel i MS Powerpoint - średniozaawansowany.

Oferujemy:

  • pracę u największego pracodawcy na rynku kolejowych przewozów pasażerskich,
  • benefity pozapłacowe m.in. zniżka na przejazdy kolejowe, pakiety medyczne i sportowe, dofinansowanie do nauki i szkoleń, dofinansowanie do wczasów,
  • wsparcie aktywności sportowych – drużyny firmowe,
  • pracę na odpowiedzialnym stanowisku,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w dynamicznym środowisku,
  • narzędzia niezbędne do pracy,
  • współpracę w oparciu o umowę o pracę.

Aplikacje prosimy przesyłać do dnia 30.09.2024 r.

Prosimy o umieszczenie w aplikacji następującej klauzuli: „ Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w moich dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.