Architekt/ka Systemów IT

Lokalizacja:

Warszawa, PL

Nr ref.: BST/2023/33/1084

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który uruchamia ok. 400 pociągów dziennie. Łączy centra miast oraz ośrodki turystyczne, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Zatrudnia 9 tys. pracowników w całym kraju.

PKP Intercity to miejsce, które łączy doświadczenie z młodzieńczym entuzjazmem. To tu spotykają się ambicje młodego pokolenia z budowaną od wielu lat tradycją i wiedzą, aby wspólnie tworzyć organizację, która wychodzi naprzeciw potrzebom pasażera,
jednocześnie zapewniając przyjazne miejsce pracy swoim pracownikom.

Zakres zadań:

  • budowa, rozwój i utrzymanie modelu architektury korporacyjnej IT,
  • uczestnictwo w planowaniu, projektowaniu i wytwarzaniu modeli architektury dotyczących zarówno obecnego jak i przyszłego działania firmy,
  • opracowanie i utrzymywanie wytycznych, zasad i standardów architektonicznych,
  • nadzór i opiniowanie projektów i inicjatyw IT w zakresie stosowania standardów poprzez weryfikację i udział w wytwarzaniu dokumentów opisujących projekty IT,
  • udzielanie konsultacji architektonicznych w zakresie stosowania standardów,
  • utrzymanie repozytorium architektury korporacyjnej poprzez określanie i implementowanie jego struktury i zawartości informacyjnej,
  • uczestnictwo w opracowywaniu strategii i wizji architektonicznej oraz definiowaniu pryncypiów architektonicznych i nadzorowaniu ich stosowania,
  • podejmowanie działań na rzecz minimalizacji długu technologicznego,
  • uczestnictwo w opracowywaniu Strategii IT w wsparcie w jej realizacji,
  • wspieranie prac architektów IT i rozwiązań,
  • wsparcie prac nad architekturą rozwiązań strategicznych,
  • współpraca z obszarem bezpieczeństwa IT,
  • współpraca z obszarami biznesowymi firmy w kierunku najpełniejszego zaspokojenia potrzeb cyfryzacyjnych,
  • współpraca z wewnętrznymi i zewnętrznymi zespołami deweloperskimi,
  • współpraca z dostawcami systemów IT do firmy.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (preferowany kierunek informatyczny),
  • doświadczenie zawodowe w obszarze architektury korporacyjnej / architektury korporacyjnej IT, w tym doświadczenia w roli architekta IT lub podobnej,
  • preferowane doświadczenie w kierowaniu zespołem samodzielnych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT,
  • doświadczenie w modelowaniu w BPMN,
  • znajomość framework’ów z zakresu architektury korporacyjnej (np. TOGAF),
  • znajomość zagadnień związanych z wydajnością / skalowaniem rozwiązań IT i ich bezpieczeństwem,
  • znajomość zagadnień związanych z projektowaniem, wytwarzaniem i testowaniem oprogramowania,
  • znajomość metod wyceny projektów IT i analizy ich ryzyka,
  • gruntowna wiedza z obszaru IT – w szczególności w obszarach (integracji systemów, tworzenia rozwiązań Cloud),
  • posiadanie umiejętności interpersonalne, rozwiązywania problemów i wypracowywania kompromisów,
  • samodzielność, umiejętność organizacji pracy własnej oraz współpracy z innymi rolami zaangażowanymi w inicjatywy IT,
  • doświadczenie w pracy w środowisku składającym się z wielu współpracujących zespołów waterfallowych i zwinnych, znajomość framework’ów wspierających organizację pracy w takim środowisku (np. Prince, SCRUM),
  • rozwinięte umiejętności komunikacyjne,
  • znajomość j. angielskiego.

Oferujemy:

  • pracę u największego pracodawcy na rynku kolejowych przewozów pasażerskich,
  • benefity pozapłacowe m.in. zniżka na przejazdy kolejowe, pakiety medyczne i sportowe, dofinansowanie do nauki i szkoleń, dofinansowanie do wczasów,
  • wsparcie aktywności sportowych – drużyny firmowe,
  • pracę na odpowiedzialnym stanowisku,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w dynamicznym środowisku,
  • współpracę w oparciu o umowę o pracę.

Aplikacje prosimy przesyłać do dnia 30.09.2024 r.

Prosimy o umieszczenie w aplikacji następującej klauzuli: „ Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w moich dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.